Osobní finance > Penze

Penze

Jaký chcete mít důchod?

V naší zemi je zaveden tří-pilířový penzijní systém,  jinými slovy:

1. Státní důchod nám zajišťuje v podstatě životní minimum

Stát se o nás postará jen z jedné třetiny prostřednictvím státního důchodového systému, do kterého každý odvádíme 28% ze své mzdy. Jelikož jde o systém průběžný, vyplácejí se z těchto prostředků současné důchody. Pokud budeme mít štěstí, tak se v našem důchodovém věku také do tohoto systému dostane dostatek financí na naše životní minimum.

2. Penzijní fondy neboli důchodové spoření jsou pro naší jistotu

Nový fondový systém umožňuje každému, kdo se do něj přihlásí (občané mladší 35 let) vzít 3% z odvodů do státního systému, přidat k tomu 2% ze svého a spořit si tak na vlastní důchod u fondu se zvolenou strategií. Fondy se o vaše peníze starají a zhodnocují je pod dohledem depozitáře a ČNB. Peníze jsou vaše, jsou součástí dědictví a můžete si vybrat dvojí způsob vyplácení.

3. Penzijní připojištění se státním příspěvkem a úsporami na daních jsou pro naše přilepšení

Jde o dobrovolné spoření na penzi ve vybraném transformovaném nebo účastnickém fondu. Fondy nabízejí v podstatě všechny finanční ústavy, mají různou investiční strategii, skladbu portfolia a míru zhodnocení. Tyto fondy podléhají přísné státní regulaci a kontrole. Peníze se spoří na vašem účtu, na který navíc může přispívat také váš zaměstnavatel.

4. A čtvrtý pilíř navíc pro ty, co si chtějí zajistit stejný životní standard

Pokud chcete být k sobě opravdu zodpovědní a udržet si v důchodovém věku nynější standard, zajímejte se o další aktuální možnosti přípravy na důchod, např. formou investování v jiných finančních produktech.

 

A jak jste na tom s přípravou na důchod vy? Máte u svých produktů opravdu maximální výši státních příspěvků a maximální úspory na daních? Rádi vám poradíme s osobním plánem na penzi a vybereme pro vás kvalitní produkty jen od silných finančních partnerů s vysokým ratingem.

Komplexní služby a servis v oblasti privátních i firemních financí – od rozpočtového plánování přes spoření a renty po financování vašich snů a jejich zabezpečení.

- - -

- - -

- - -

FT finance s.r.o. © 2014 | Vyrobil Wanet, s.r.o.